Anasayfa / Etiket Arşiv: BİNALİ YILDIRIM

Etiket Arşiv: BİNALİ YILDIRIM

İTO Başkanı Çağlar: “Taksit kolaylığıyla piyasalar sonbahar alışverişinde ‘ilkbaharı’ yaşayacak”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı tüketici kredileri ve kredi kartlarıyla ilgili kararlar için, “Taksit kolaylığıyla piyasalar sonbahar alışverişinde 'ilkbaharı' yaşayacak" dedi. Çağlar, tüketicinin alım gücünü artıracak yeni kararların 2016 yılı büyüme rakamlarına da olumlu etki edeceğine inandıklarını kaydetti.

Devamını Oku »

Doğu ve Güneydoğu’ya yatırım seferberliği

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer alan ve hükümet tarafından yatırım destek hamlesi kapsamına alınan 23 ilin tarım ve hayvancılıkta olağanüstü zengin bir potansiyel barındırdığını bildirerek, “tarıma, hayvancılığa, kırsal kalkınmaya yapılacak her kuruş harcama misliyle geri dönecek, çok kısa zamanda bölge, ülkemizin en önemli tarım ve tarıma dayalı sanayi bölgelerinden biri haline gelecektir” dedi.

Devamını Oku »

Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı’na Doğru

Türkiye'de son yıllarda önemli gündem maddelerinden biri haline gelen siber saldırılara karşı hazırlanan eylem planının, 9 Eylül Cuma günü Başbakan Yıldırım ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan'ın katılımıyla açıklanması bekleniyor. Clonera Genel Müdürü Ballı:"Siber saldırılar konusu, 2016-2019 Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı ile Türkiye gündemine en üst düzeyde girecek. Artık terör örgütlerinin bile siber saldırılar yoluyla devletlere zarar vermesi, felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yatırım yapılmasını zorunlu kılıyor"

Devamını Oku »