Anasayfa / Etiket Arşiv: TİM

Etiket Arşiv: TİM

Tim Başkanı Mehmet Büyükekşi : Moodys’in Not İndirimi Kararını Doğru Bulmuyoruz

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Moody’s tarafından Türkiye’nin kredi notunun düşürülmesi ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Büyükekşi, yaptığı açıklamada alınan not indirimi kararındaki gerekçelerin Türkiye’nin ekonomik gidişatını yansıtmadığını, dolayısıyla bu kararın objektif bir karar olmadığını belirtti. Büyükekşi şunları kaydetti; “Türkiye’nin makroekonomik göstergelerinde bir bozulma yok. Kamu maliyesi son derece sağlam. ...

Devamını Oku »

TİM Başkanı Büyükekşi yurtdışı temaslarını değerlendirdi: “Türkiye ekonomisinin başarılı performansını dünyaya anlatıyoruz”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, yurt dışı temaslarını değerlendirerek, “Sayın Bakanımız ile gerçekleştirdiğimiz yurtdışı ziyaretlerimizde hain darbe girişiminin Türkiye ekonomisinde herhangi bir bozulma yaratmadığını, Türkiye’nin üretmeye, büyümeye ve ihracata devam ettiğini anlattık” şeklinde konuştu. Büyükekşi, Türkiye'deki büyükelçileri de gelecek hafta sonu bir araya getirerek değerlendirmelerde bulunacaklarını vurgulayarak, “İhracatçılar olarak büyükelçiler ile 15 Temmuz ve sonrasındaki gelişmeleri de doğrudan paylaşma imkanımız olacak” dedi.

Devamını Oku »