Anasayfa / sanat / UNIQ HALL’DE MÜZİK KONUŞACAK

UNIQ HALL’DE MÜZİK KONUŞACAK

Konserler, tiyatro oyunları, festivaller ve sinema geceleriyle İstanbullu sanatseverleri Maslak’ta buluşturan UNIQ İstanbul, kış aylarına 1200 kişi kapasiteli kapalı salonu UNIQ Hall ile damga vurmaya hazırlanıyor.

24 Eylül’de Zuhal Müzik işbirliği ile UNIQ Hall’de sahne alacak olan dünyaca ünlü progresif metal devleri Dream Theater ve Jordan Rudess ile yaptığı çalışmalarla adını tüm dünyaya duyuran Türk klavyeci, orkestra şefi, aranjör ve besteci Eren Başbuğ ve ekip arkadaşı Ayumi Ueda’ya Yüksek Sadakat’in davulcusu Deniz Alemdar eşlik ediyor.

Kuzey Amerika, Japonya ve Türkiye’nin de dahil olduğu dünya turunun bir parçası olarak, Boston merkezli ünlü acapella grubu Women of the World’ün kurucusu, Japon vokalist, söz yazarı ve reiki ustası Ayumi Ueda ile birlikte gerçekleştirilecek turnenin İstanbul ayağında, Türkiye’nin en başarılı davulcularından Deniz Alemdar ekibe dahil olacak. Bu dev müzik ziyafeti, yaylı orkestra eşliğinde kullanılan sıradışı enstrümanlar ve güçlü vokallerle birlikte renklenecek. İki ayrı setle dinleyicilerin karşısına çıkacak olan ekip, Eren ve Ayumi’nin besteledikleri eserlerin yanı sıra, müzikal vizyonlarının şekillenmesinde önemli rol oynamış güçlü isimlerin eserlerine de yer verecek. Batı’da Dream Theater’dan Avrupa ve Amerika’da gönülleri fetheden Steven Wilson’a, İngiliz Radiohead’den Massive Attack’a kadar uzanan bu eşsiz yolculuk Doğu ezgileriyle bir araya gelecek. Ayrıca, Japonya’nın sinema tarihinde iz bırakmış animasyon film müziklerinin ev sahibi Ghibli Stüdyosu ile birlikte; Yoko Kanno (菅野 よう子), Remioromen (レミオロメン) ve Chara (綿引美和) gibi Japon pop ve rock müziğinin ünlü isimlerinin eserleri de geceyi süsleyecek.

** Etkinlik biletlerine Biletix’ten ulaşılabilir.

** Etkinlik başlangıç saati- 20:30

Bilet fiyatları:

1. Kategori: 100 TL

2. Kategori: 60 TL

3. Kategori: 35 TL

Hakkında admin

kayadata@yandex.com'

Ayrıca Bakınız

Umudun ve Barışın “Ana Şehri” Kilis

Suriye’de yaşanan iç savaş yüzünden son 5 yıl içinde milyonlarca Suriyeli vatanlarını terk etmek zorunda kaldı. Sınır komşusu olarak hükümetin başlatmış olduğu seferberlik ile iki buçuk milyon mülteciye kapılarımızı açtık. Türkiye bu özverili misafirperverliğiyle örnek bir ülke olurken Kilis, sınır tanımayan iyilik çabasıyla tüm dünyanın takdirini topladı. Suriye sınırında yer alan ve resmi kayıtlara göre 90 bin nüfusu olan Kilis, 130 bine yakın Suriyeliye kucak açtı. Kilis halkı, misafirlerinin kendilerini evlerinde hissetmeleri için her türlü fedakârlığı yaptı. Bugün iki halkın huzur ve barış içinde yaşadığı, kayda değer asayiş sorunlarının görülmediği Kilis, bu örnek davranışıyla Nobel Barış Ödülü’ne de aday gösterildi. Duyarlılık ve fedakarlık örneği bu davranışın Türk ve dünya kamuoyuna duyurulması amacıyla Kilis Belediyesi tarafından T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun katkılarıyla ‘Ana Şehir’ adlı reklam filmi hazırlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.